Zuid-Korea op de Olympische Winterspelen 2018
Zuid-Korea was het gastland van de Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang.
Zuid-Korea op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Zuid-Korea | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | KOR | |||||||||||||||||||||
NOC | Korean Olympic Committee (ko) (en) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Zuid-Korea op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Zuid-Korea op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Van de 146 Zuid-Koreaanse olympiërs die aan de Winterspelen deelnamen, kwamen er 123 uit onder eigen vlag. De 23 Zuid-Koreaanse ijshockeyvrouwen namen in een gecombineerd team met twaalf vrouwen uit Noord-Korea deel als "Korea" met als NOC-code COR, en onder neutrale vlag (de contouren van een verenigd Korea in blauw op witte achtergrond). Ook bij de openingsceremonie werd deze vlag gebruikt, waar achter beide delegaties het stadion betraden. De Noord-Koreaanse ijshockeyster Hwang Chung-gum en de Zuid-Koreaanse bobsleeër Won Yun-jong hanteerden gezamenlijk de vlag.
Medailleoverzicht
bewerkenSport | Olympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Schaatsen | Lee Seung-hoon | massastart (m) | |
Shorttrack | Lim Hyo-jun | 1500 m (m) | |
Choi Min-jeong | 1500 m (v) | ||
Choi Min-jeong Kim A-lang Kim Ye-jin Lee Yu-bin Shim Suk-hee |
relay (v) | ||
Skeleton | Yun Sung-bin | mannen | |
Bobsleeën | Won Yun-jong Jun Jung-lin Seo Young-woo Kim Dong-hyun |
viermansbob (m) | |
Curling | landenteam | vrouwen | |
Schaatsen | Cha Min-kyu | 500 m (m) | |
Chung Jae-won Kim Min-seok Lee Seung-hoon |
ploegenachtervolging (m) | ||
Lee Sang-hwa | 500 m (v) | ||
Kim Bo-reum | massastart (v) | ||
Shorttrack | Hwang Dae-heon | 500 m (m) | |
Snowboarden | Lee Sang-ho | parallelreuzenslalom (m) | |
Schaatsen | Kim Tae-yun | 1000 m (m) | |
Kim Min-seok | 1500 m (m) | ||
Shorttrack | Lim Hyo-jun | 500 m (m) | |
Seo Yi-ra | 1000 m (m) |
Deelnemers en resultaten
bewerken(m) = mannen, (v) = vrouwen
Alpineskiën
bewerkenOlympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jung Dong-hyun | reuzenslalom (m) | 1e run: niet gefinisht | |
slalom (m) | 1e run: 51,79 (32e) 2e run: 53,28 (28e) totaal: 1.45,07 (+ 6,08) | ||
Kim Dong-woo | combinatie (m) | afdaling: 1.24,02 (56e) slalom: 53,02 (31e) totaal: 2.17,04 (+10,52) | |
afdaling (m) | 1.47,99 (+7,74) | ||
reuzenslalom (m) | 1e run: 1.14,49 (43e) 2e run: 1.15,56 (41e) totaal: 2.30,05 (+12,01) | ||
slalom (m) | 1e run: niet gefinisht | ||
super g (m) | 1.31,64 (+7,20) | ||
Gim So-hui | reuzenslalom (v) | 1e run: 1.19,13 (48e) 2e run: 1.16,24 (45e) totaal: 2.35,37 (+15,35) | |
slalom (v) | 1e run: niet gefinisht | ||
Kang Young-seo | reuzenslalom (v) | 1e run: 1.19,67 (50e) 2e run: 1.17,39 (48e) totaal: 2.37,06 (+17,04) | |
slalom (v) | 1e run: niet gefinisht | ||
Gim So-hui Kang Young-seo Jung Dong-hyun Kim Dong-woo |
landenwedstrijd | 1/8F: verloren van Oostenrijk |
Biatlon
bewerkenOlympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Timofei Lapsjin | individueel (m) | 50.28,6 (+2.24,8) pen.: 1 (0 + 1 + 0 + 0) | |
sprint (m) | 24.22,6 (+43,8) pen.: 1 (0 + 1) | ||
achtervolging (m) | 35.50,7 (+2.59,0) pen.: 4 (1 + 0 + 2 + 1) | ||
massastart (m) | 38.07,4 (+2.20,1) pen.: 1 (0 + 1 + 0 + 0) | ||
Ekaterina Avvakoemova | individueel (v) | 44.25,3 (+3.18,1) pen.: 1 (0 + 0 + 1 + 0) | |
sprint (v) | 26.24,9 (+5.18,7) pen.: 6 (3 + 3) | ||
Anna Frolina | individueel (v) | 47.50,4 (+6.43,2) pen.: 5 (1 + 0 + 1 + 3) | |
sprint (v) | 22.56,9 (+1.50,7) pen.: 3 (2 + 1) | ||
achtervolging (v) | 36.14,2 (+5.38,9) pen.: 8 (1 + 2 + 2 + 3) | ||
Ko Eun-jung | sprint (v) | 25.12,1 (+4.05,9) pen.: 2 (1 + 1) | |
Jung Ju-mi | individueel (v) | 53.32,8 (+12.25,6) pen.: 6 (2 + 2 + 0 + 2) | |
Mun Ji-hee | individueel (v) | 50.21,5 (+9.14,3) pen.: 7 (0 + 3 + 2 + 2) | |
sprint (v) | 25.26,6 (+4.20,4) pen.: 6 (2 + 4) | ||
Anna Frolina Ekaterina Avvakumova Mun Ji-hee Ko Eun-jung |
estafette (v) | 20.32,3 / 0+2 4+3 18.33,9 / 0+1 0+2 19.24,5 / 0+1 1+3 21.49,9 / 0+1 1+3 totaal: 1:20.20,6 / 0+5 6+11 (+ 8.17,2) |
Bobsleeën
bewerkenOlympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Won Yun-jong Seo Young-woo |
tweemansbob (m) | 3.17,40 (49,50 / 49,39 / 49,15 / 49,36) | |
Won Yun-jong Jun Jung-lin Seo Young-woo Kim Dong-hyun |
viermansbob (m) | 3.18,38 (48,65 / 49,19 / 48,89 / 49,65) | |
Kim Yoo-ran Kim Min-seong |
tweemansbob (v) | 3.25,31 (51,24 / 51,20 / 51,32 / 51,55) |
Curling
bewerkenOlympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Kim Chang-min Kim Min-chan Lee Ki-bok Oh Eun-su Seong Se-hyeon |
mannen | groepsfase 7 - 11 Verenigde Staten 2 - 7 Zweden 5 - 7 Noorwegen 6 - 7 Canada 11 - 5 Groot-Brittannië 8 - 9 Denemarken 8 - 6 Italië 8 - 7 Zwitserland 10 - 4 Japan | |
Kim Cho-hi Kim Eun-jung Kim Kyeong-ae Kim Seon-yeong Kim Yeong-mi |
vrouwen | groepsfase 8 - 6 Canada 5 - 7 Japan 7 - 5 Zwitserland 7 - 4 Groot-Brittannië 12 - 5 China 7 - 6 Zweden 9 - 6 Verenigde Staten 11 - 2 Olympische atleten uit Rusland 9 - 3 Denemarken halve finale: 8 - 7 Japan finale: 3 - 8 Zweden | |
Jang Hye-ji Lee Ki-jeong |
gemengddubbel | groepsfase 9 - 4 Finland 7 - 8 China 3 - 8 Noorwegen 9 - 1 Verenigde Staten 5 - 6 Olympische atleten uit Rusland 4 - 6 Zwitserland 3 - 7 Canada |
Freestyleskiën
bewerkenOlympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lee Kang-bok | halfpipe (m) | kwalificatie: 5.80 - 13.00 pnt | |
Choi Jae-woo | moguls (m) | kwalificatie 1: 72.95 pnt (20e) kwalificatie 2: 72.95 - 81.23 pnt (1e) finale 1: 78.26 pnt (10e) finale 2: niet gefinisht | |
Kim Ji-hyon | kwalificatie 1: 69.85 pnt (24e) kwalificatie 2: 69.85 - 68.17 pnt (17e) | ||
Seo Myung-joon | kwalificatie 1: 68.45 pnt (26e) kwalificatie 2: 68.45 - 69.51 pnt (18e) | ||
Kim Kyoun-geun | aerials (v) | kwalificatie 1: 35.67 pnt (25e) kwalificatie 2: 35.67 - 44.20 (19e) | |
Jang Yu-jin | halpfpipe (v) | kwalificatie: 64.00 - 60.00 pnt (18e) | |
Seo Jung-hwa | moguls (v) | kwalificatie 1: 16.57 pnt (30e) kwalificatie 2: 16.57 - 71.58 pnt (6e) finale 1: 72.31 pnt (14e) | |
Seo Jee-won | kwalificatie 1: 68.46 pnt (19e) kwalificatie 2: 68.46 - 64.61 pnt (14e) | ||
Lee Mee-hyun | slopestyle (v) | kwalificatie: 46.80 - 72.80 pnt (13e) |
Kunstrijden
bewerkenOlympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Cha Jun-hwan | mannen | 248.59 (korte kür: 83.43, vrije kür: 165.16) | |
Choi Da-bin | vrouwen | 199.26 (korte kür: 67.77, vrije kür: 131.49) | |
Kim Ha-nul | 175.71 (korte kür: 54.33, vrije kür: 121.38) | ||
Kim Kyu-eun Alex Kang-chan Kam |
paren | 42.93 (korte kür: 42.93) | |
Yura Min Alexander Gamelin |
ijsdansen | 147.74 (korte kür: 61.22, vrije kür: 86.52) | |
Cha Jun-hwan Choi Da-bin Kim Kyu-eun / Alex Kang-chan Kam Yura Min / Alexander Gamelin |
team | mannen, korte kür: 5 pnt (77,70 pnt) vouwen, korte kür: 5 pnt (65,73 pnt) paren, korte kür: 1 pnt (52,10 pnt) ijsdansen, korte kür: 2 pnt (51,97) totaal: 13 pnt |
Langlaufen
bewerkenOlympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Kim Eun-ho | 15 km vrije stijl (m) | 39.07,9 (+5.24,0) | |
30 km skiatlon (m) | LAP (ronde achterstand) | ||
50 km klassiek (m) | gelapt | ||
Magnus Kim | sprint (m) | kwalificatie: 3.22,36 (+13,82) | |
15 km vrije stijl (m) | 36.39,0 (+2.55,1) | ||
50 km klassiek (m) | 2:24.14,0 (+ 15.51,9) | ||
Kim Eun-ho Magnus Kim |
teamsprint (m) | halve finale 1: 17.56,71 (+1.57,87); 13e | |
Ju Hye-ri | sprint (v) | kwalificatie: 4.11,92 (+1.03,18) | |
10 km vrije stijl (v) | 31.27,1 (+6.26,6) | ||
Lee Chae-won | 10 km vrije stijl (v) | 28.37,5 (+3.37,0) | |
15 km skiatlon (v) | 46.44,5 (+5.59,6) | ||
Ju Hye-ri Lee Chae-won |
teamsprint (v) | halve finale 1: 19.19,7 (+2.45,89); 11e |
Noordse combinatie
bewerkenOlympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Park Je-un | gundersen normale schans | schansspringen: 73.3 pnt (86,0 m); 42e -(+3,49) langlaufen: 27.07,5 (47e) totaal: 30.56,5 (+6.05,1) | |
gundersen grote schans | schansspringen: 60.4 pnt (104,5 m); 48e (+5,14) langlaufen: 26.14,8 (45e) totaal: 31.28,8 (+7.56,3) |
Rodelen
bewerkenOlympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lim Nam-kyu | mannen | 2.26,672 (49,461 (28e) / 48,591 (28e) / 48,620 29e) / niet gekwalificeerd) | |
Park Jin-yong Cho Jung-myung |
dubbels | 1.32,672 (46,396 (10e) / 46,276 (8e)) | |
Aileen Frisch | vrouwen | 3.06,400 (46,350 (5e) / 46,456 (9e) / 46,751 (13e) / 46,843 (11e)) | |
Sung Eun-ryung | 3.08,250 (46,918 (18e) / 46,851 (20e) / 47,205 (18e) / 47,276 (18e)) | ||
Aileen Frisch Lim Nam-kyu Park / Cho |
estafette | 47,211 (6e) 49,854 (13e) 49,478 (8e) totaal: 2.26,543 |
Schaatsen
bewerkenOlympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Cha Min-kyu | 500 m (m) | 34,42 (+0,01) | |
1000 m (m) | 1.09,27 (+1,32) | ||
Chung Jae-won | massastart (m) | HF-2: 5 pnt; 6e (8.17,02) finale: 1 pnt; 8e (8.32,71) | |
Chung Jae-woong | 1000 m (m) | 1.09,43 (+1,48) | |
Joo Hyong-jun | 1500 m (m) | 1.46,65 (+2,64) | |
Kim Jun-ho | 500 m (m) | 35,01 (+0,60) | |
Kim Min-seok | 1500 m (m) | 1.44,93 (+0,92) | |
Kim Tae-yun | 1000 m (m) | 1.08,22 (+0,27) | |
Lee Seung-hoon | 5000 m (m) | 6.14,15 (+4,39) | |
10.000 m (m) | 12.55,54 (+15,77) | ||
massastart (m) | HF-1: 5 pnt; 6e (8.45,37) finale: 60 pnt; 1e | ||
Mo Tae-bum | 500 m (m) | 35,154 (+0,74) | |
Chung Jae-won Kim Min-seok Lee Seung-hoon |
ploegenachtervolging (m) | KF: 3.39,29 (1e) HF-1: wonnen van Nieuw-Zeeland 3.38,82 (-0,71) A-finale: verloren van Noorwegen 3.38,52 (+1,20) | |
Kim Bo-reum | 3000 m (v) | 4.12,79 (+13,58) | |
massastart (v) | HF-1: 4 pnt; 6e finale: 40 pnt; 2e | ||
Kim Hyun-yung | 500 m (v) | 38,251 (+1,31) | |
1000 m (v) | 1.16,366 (+2,80) | ||
Kim Min-sun | 500 m (v) | 38,534 (+1,59) | |
Lee Sang-hwa | 500 m (v) | 37,33 (+0,39) | |
Noh Seon-Yeong | 1500 m (v) | 1.58,75 (+4,40) | |
Park Ji-woo | massastart (v) | HF-2: 1 pnt; 9e (8.33,43) | |
Park Seung-hi | 1000 m (v) | 1.16,11 (+2,55) | |
Kim Bo-reum Noh Seon-yeong Park Ji-woo |
ploegenachtervolging (v) | KF: 3.03,76 (7e) D-finale: verloren van Polen 3.07,30 (+4,19) |
Schansspringen
bewerkenOlympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Choi Se-ou | normale schans (m) | kwalificatie: 94.7 pnt (89,0 m); 39e finale: 83.9 pnt (93,5 m) | |
grote schans (m) | kwalificatie: 73.5 pnt (114,5 m); 46e finale: 93.3 pnt (114,0 m) | ||
Kim Hyun-ki | normale schans (m) | kwalificatie: 83.1 pnt (84,0 m) | |
grote schans (m) | kwalificatie: 46.4 pnt (101,5 m) | ||
Kim Hyun-ki Park Je-un Choi Heung-chul Choi Se-ou |
landenwedstrijd (m) | 68.8 pnt (102,5 m) 29.4 pnt (81,5 m) 83.3 pnt (110,5 m) 93.0 pnt (115,0 m) totaal: 274.5 | |
Park Guy-lim | normale schans (v) | 14.2 pnt (56,0 m) |
Shorttrack
bewerkenOlympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Hwang Dae-heon | 500 m (m) | serie 7: 1e (40,758) KF-2: 2e (40,861) HF-2: 1e (40,108) A-finale: 2e (39,854) | |
1000 m (m) | serie 7: 1e (1.24,457) KF-1: penalty | ||
1500 m (m) | serie 3: 1e (2.15,561) HF-3: 2e (2.11,469) A-finale: niet gefinisht | ||
Lim Hyo-jun | 500 m (m) | serie 4: 1e (40,418) KF-4: 1e (40,400) HF-2: 2e (40,132) A-finale: 3e (39,919) | |
1000 m (m) | serie 2: 1e (1.23,971) KF-1: 2e (1.24,095) HF-1: 1e (1.26,463) A-finale: 4e (1.33,312) | ||
1500 m (m) | serie 4: 1e (2.13,891) HF-3: 1e (2.11,389) A-finale: 1e (2.10,485) | ||
Seo Yi-ra | 500 m (m) | serie 3: 1e (40,438) KF-3: 4e (1.17,779) HF-2: 2e (40,132) A-finale: 3e (39,919) | |
1000 m (m) | serie 6: 2e (1.24,734) KF-1: 1e (1.24,053) HF-2: 2e (1.24,252) A-finale: 3e (1.31,619) | ||
1500 m (m) | serie 5: 1e (2.18,750) HF1: 3e (2.11,126) B-finale: 2e (2.26,346) | ||
Hwang Dae-heon Kim Do-kyoum Kwak Yoon-gy Lim Hyo-jun Seo Yi-ra |
relay (m) | HF-2: 1e (6.34,510) A-finale: 4e (6.42,118) | |
Choi Min-jeong | 500 m (v) | serie 8: 1e (42,870, OR) KF-4: 2e (42,996) HF-1: 1e (42,422, OR) A-finale: penalty | |
1000 m (v) | serie 2: 1e (1.31,190) KF-3: 1e (1.30,940) HF-2: 3e (1.31,131), ADV A-finale: 4e (1.42,434) | ||
1500 m (v) | serie 6: 1e (2.24,595) HF-3: 1e (2.22,295) A-finale: 1e (2.24,948) | ||
Kim A-lang | 500 m (v) | serie 5: 3e (43,724) | |
1000 m (v) | serie 7: 1e (1.30,459) KF-1: 2e (1.30,137) HF-1: 3e (1.29,212) B-finale: niet verreden | ||
1500 m (v) | serie 4: 1e (2.20,891) HF-1: 1e (2.22,691) A-finale: 4e (2.25,941) | ||
Shim Suk-hee | 500 m (v) | serie 4: 3e (43,048) | |
1000 m (v) | serie 1: 1e (1.34,940) KF-4: 1e (1.29,159) HF-2: 2e (1.30,974) A-finale: penalty | ||
1500 m (v) | serie 1: 5e (2.39,984) | ||
Choi Min-jeong Kim A-lang Kim Ye-jin Lee Yu-bin Shim Suk-hee |
relay (v) | HF-1: 1e (4.06,387) A-finale: 1e (4.07,361) |
Skeleton
bewerkenOlympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Kim Ji-soo | mannen | 3.22,98 (50,80 / 50,86 / 50,51 / 50,81) | |
Yun Sung-bin | 3.20,55 (50,28 / 50,07 / 50,18 / 50,02) | ||
Jeong Sophia | vrouwen | 3.29,89 (52,47 / 52,67 / 52,47 / 52,28) |
Snowboarden
bewerkenOlympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lee Min-sik | big air (m) | kwalificatie: 68.75 - 72.25 pnt | |
slopestyle (m) | kwalificatie, serie 1: niet gestart | ||
Lee Kwang-ki | halfpipe (m) | kwalificatie: 75.00 - 72.00 pnt (14e) | |
Kim Ho-jun | kwalificatie: run 1: 54.50 - 10.25 pnt (24e) | ||
Kweon Lee-jun | kwalificatie: 58.50 - '62.75 pnt (21e) | ||
Choi Bo-gun | parallelreuzenslalom (m) | kwalificatie: 1.26,78 (43,52 + 43,26); 26e | |
Kim Sang-kyum | kwalificatie: 1.25,88 (42,84 + 43,04); 15e 1/8F: verloor van SLO Žan Košir | ||
Lee Sang-ho | kwalificatie: 1.25,06 (42,16 + 42,90); 3e 1/8F: won van OAR Dmitri Sarsembajev KF: won van AUT Benjamin Karl HF: won van SLO Žan Košir F: verloor van SUI Nevin Galmarini | ||
Kwon Su-noo | halfpipe (v) | walificatie: 19.25 - 35.00 pnt (20e) | |
Jeong Hae-rim | parallelreuzenslalom (v) | kwalificatie: 1.34,11 (46,3 + 47,18); 20e | |
Shin Da-hae | kwalificatie: 1.36,04 (49,13 + 46,91); 25e |
IJshockey
bewerkenVoor het vrouwentoernooi werd het Zuid-Koreaanse team aangevuld met twaalf vrouwen uit Noord-Korea (zie aldaar voor de betreffende deelneemsters), waarvan per wedstrijd ten minste drie deelneemster werden opgesteld. Officieel namen ze deel onder de naam Korea, met als NOC-code COR, en onder neutrale vlag (de contouren van een verenigd Korea in blauw op witte achtergrond).
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ahn Jin-hui Cho Hyung-gon Cho Min-ho Matt Dalton Jeon Jung-woo Kim Ki-sung Kim Sang-wook Kim Won-jun Kim Won-jung Lee Don-ku Lee Young-jun Oh Hyon-ho Park Kye-hoon Park Jin-kyu Park Sung-je Park Woo-sang Alex Plante Brock Radunske Eric Regan Seo Yeong-jun Shin Sang-hoon Shin Sang-woo Michael Swift Mike Testwuide Bryan William Young |
mannen | groep A 1 - 2 Tsjechië 0 - 8 Zwitserland 0 - 4 Canada play-off: 2 - 5 Finland | |
Choi Ji-yeon Cho Mi-hwan Choi Yu-jung Eom Su-yeon Randi Griffin Han Do-hee Han Soo-jin Danelle Im Jo Su-sie Jung Si-yun Kim Hee-won Kim Se-lin Genny Knowles Ko Hae-in Lee Eun-ji Lee Jin-gyu Lee Yeon-jeong Caroline Park Park Chae-lin Park Jong-ah Park Ye-eun Park Yoon-jung Shin So-jung |
vrouwen | groep B: 0 - 8 Zwitserland 0 - 8 Zweden 1 - 4 Japan plaatsingwedstrijden 5-8: 0 - 2 Zwitserland plaatsingwedstrijd 7-8: 1 - 6 Zweden |